"Protesty" Gorila - zákonné / nezákonné

Autor: Jakub Drgoň | 11.3.2012 o 18:40 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  33x

To že sa protesty proti Gorile začali na základe zverejnených informácií o údajnom vyšetrovaní vysoko postavených činiteľov vlády SR a slovenských podnikateľov, dnes už asi málokto vie. Azda je to prirodzený vývoj každej kauzy, každého rozhorčenia bežných ľudí, ale poukazuje to na jednu zásadnú vec a to, že Slováci majú krátku pamäť.

Žiaľ je to tak. Ak si dnešný volič pamätá to čo ktorý politik alebo politická strana sľúbil, urobil (či prínosné, alebo nie pre pre Slovensko), alebo v ktorej kauze bol zapletený, aspoň rok dozadu, patrí k tým šťastnejším. Dnes si naozaj ľudia nepamätajú čo bolo "včera" a veľakrát sa stáva, že politici a iní verejne činní si potom každý mesiac hovorí niečo iné na konkrétnu vec, dokonca sa veľakrát stáva že si protirečia, prípadne to doženú do úplného vrcholu, tvrdia že nič také nepovedali.

Každopádne aj toto je dôsledok, prečo dnešné protesty Gorila vyzerajú ako vyzerajú. Ľudia si nepamätajú a dovolím si tvrdiť že veľká časť zúčastnených si nepamätá ani prečo ten daný protest je. Každopádne, neodsudzujem občanov ani protesty, len chcem uviesť jeden z dôvodov prečo sa protesty uberajú smerom ktorým sa uberajú.

Buďme radi že protesty máme, že je tu snaha zmeny za lepšie Slovensko, že sú medzi nami uvedomelý občania, ktorý vidia, to čo 50% tohto národa nie. Protesty a demonštrácie sú dobrá vec, môžu založiť iskierku, ktorá potom zapáli veľkú fakľu na prevrat, ktorý táto krajina potrebuje ako soľ.

Páči sa mi výrok, ktorý som niekde počul alebo čítal: „V 89-tom sme začali revolúciu, ktorú sme nedokončili, je najvyšší čas dokončiť ju“ – myslím si že tento výrok hovorí za všetko. Nakoľko po nežnej revolúcií sa „starý ŠTB-áci“, ako si asi mnohý myslia nezbalili a neodišli, ostali pri moci, pri politickej moci a prostredníctvom iných ľudí „ťahajú za nitky“ ďalej. A preto sa nežná revolúcia už opakovať nemôže, potrebujeme revolúciu so všetkým čo k tomu patrí.

Protesty Gorila, resp. ich násilné časti slúžia iba na odvrátenie pozornosti od skutočného problému, prečo tieto demonštrácie vznikli. Keď si čítam diskusie pod príspevkami o násilnostiach pri protestoch Gorila (ak sa niekde vôbec nejaký článok o tom objaví – podľa mňa dôkaz cenzúry), dnes „komentátori“ rozoberajú veci typu: Bol zákrok polície oprávnení?, Hádzali dlažobné kocky, alebo iba banány?... a pod. Nemyslíte si, že je to úplne jedno? Ja áno, pretože v skutku veci, prečo protesty vznikli je jeden základ na ktorý sa asi už zabudlo. Ide o porušovanie zákona vysoko postavených vládnych činiteľov – ako potom môže byť hodená dlažobná kocka protiprávna, ako môže byť neohlásený pochod protiprávny, ako môže byť neuposlúchnutie výzvy policajtov protiprávne? Ja sa pýtam ako všetky tieto veci môžu byť v rozpore so zákonom, keď niekto okradne štát o desiatky, alebo stovky miliónov a je nepotrestaný, ako všetky vymenované veci môžu byť v rozpore so zákonom, keď niekto zadĺžy jednu celú republiku v Európe na desiatky a možno aj stovky rokov?

Pýtam sa kde je spravodlivosť, pýtam sa v čom je demokracia tohto štátu, pýtam sa...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?