Kedy budú politici hovoriť o politike?

Autor: Jakub Drgoň | 27.5.2012 o 17:38 | (upravené 27.5.2012 o 17:58) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  53x

Politici sú samomenovaní ekonómovia, nostradamovia a úspešní krytici minulosti. "Omáčkoidné kecy" tvoria ich prejavov už viac ako 90% a sami si veľakrát protirečia. Takýmto spôsobom ma ako svojho voliča určite neoslovia.

Politické debaty ma už nebavia niekoľko rokov, ale v poslednom období sa to nedá pozerať už ani bez zvuku. V prvom rade ma poburuje, že každá debata politikov je diskutovaná z ekonomického pohľadu. Veď politik nie je ekonóm, politik je na to aby viedol politiku, plitik má mať poradcov, ktorí zahŕňajú aj ekómov a tí majú dať k daným návrhom, zákonom a zmenám pripomienky z ekonomického hľadiska.

To koľko politikov a politických strán má poradcov a v akom zložení z pohľadu zamerania, k tomu sa ani nebudem vyjadrovať.

Najviac však čo ma poburuje a po max minúte pozerania respektíve počúvania nejakého politika núti ho vypnúť je to, že každý rozpráva, kto čo urobil zle. Toto ma však vôbec nezaujíma, mňa zaujíma (ako správneho Slováka sebca a egoistu) čo urobí pre mňa teraz a do budúcna. Politici sa za posledné roky tak zopsuly do tejto roviny debát, že nedokážem dnes už ani jedného počúvať. Každý jeden politik, či modrý, čerený alebo biely len kritizuje nejakého iného, čo urobil v minulosti zle.

Naozaj by som chcel politika, ktorí nebude možno robiť úplne správne rozhodnutia, ale ktorí nebude ritizovať minulé kroky svojich "kolegov", ale povie: Po zhodnotení s poradcami a skúmania daného návrhu, ktorí vzišiel z iniciatívi a ohlasov občanom predkladáme takýto zákon, ktorý vyzerá tak a tak. Bodka, hotovo dohovorené a ideme ďalej. Je to jednoduché nič zložité, žiadne nepodstatná omáčka, nič naviac. Proste ja ako obyčajný občan sa dozviem, že bude nový zákon, ktorý mi pomôže v tom a tom, alebo nepomôže v tom a onom a vybavené. Správy nebú musieť mať viac ako 15 minút do dňa a ja môžem spokojne žiť, môžem ísť späť "na moju zahrádku polievať fialky" a nezaťažovať sa nezmyslami. Podľa takéhoto fungoania by som aj vedel jednoduchšie sa rozhodnúť koho voliť v ďalšom volebnom období.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?